Skip Navigation Links
 

LPS-EMM-15 Extruder Type Grout Pump


Kullanım Alanları: Mini enjeksiyon makinesi, akışkan haldeki kalsiyum esaslı inşaat kimyasalları, çimento, alçı, hazır sıva, şap, bulon şerbeti gibi yüksek yoğunluk, düşük akışkanlık değerli ve taneli karışımları yüksek basınçta yatay-dikey pompalama ve enjeksiyon işlerinde kullanılan vazgeçilmez bir ekipmandır. Köprü, bina, baraj, gibi yapıların zemin dolgulama, kaya bulonlarının, ankrajların ve kaya çatlaklarının çimento şerbetiyle doldurulması, her türlü ince taneli beton karışımları, kil, çamur pompalama ve yatay-dikey yönde her türlü 4mm tane büyüklüğünü aşmayan akışkan/yarı akışkan malzeme enjeksiyon işlerinde başarılı çözümler sunar.

Çalışma prensibi: Kazana boşaltılan kuru veya ıslak haldeki malzeme, şebekeden gelen su ile hassas şekilde dozajlanarak karıştırıcı boğazda homojen bir karışım elde edilmesi sağlanır. Helezon tarafından vidaya doğru itilen malzeme, vida ile yüksek basınçla çıkış hortumuna iletilir. Muhtelif ihtiyaçlar için farklı hortum başlıklarıyla malzemenin enjeksiyonu, nakli veya püskürtme yapılabilir.

Operatör güvenliği: Yüksek emniyet güvenlik faktörüyle operatör güvenliği açısından  gelişmiş özelliklere sahip LPS EMM 15, su ve toz geçirmeyen çift sıra contalı elektrik panosu operatör güvenliği sağlayarak şantiye ortamındaki olumsuz faktörlerden doğacak arıza ve tehlikeleri önler. Faz sırası koruması –trifaze modeller için, aşırı ve düşük voltaj koruması, kaçak akım koruması, aşırı akım koruması ve termal koruma elektrik devresi güvenlik özelliklerinden bazılarıdır.

Kullanım kolaylığı: Basit tasarımı ve yüksek servis kolaylığı özellikleriyle parça değişimi son derece pratik olup kalifiye operatör personeli ihtiyacını ortadan kaldırmıştır, rotor ve statör gibi sarf malzemeleri değişiminden sonra herhangi bir ayar gerektirmez. Kompakt ve hafif tasarımı ile taşınması kolay olup en dar mekanlarda dahi kolaylıkla kullanılır. Malzeme ile temas eden tüm parçalar kullanım sonrasında yıkanabilir, korozyona dayanıklıdır. Uygun fiyatı ve yüksek kalitedeki yedek parçaları ile enjeksiyon işlerinde kullanım esnekliğine sahip, sağlam bir ekipmandır.


Back to machinery home page...


Technical Specifications


Working Principle


Dimensions


Written and visual materials occupied within this web site are regarded as artwork according to the Turkish Law of Intellectual Property Rights No: 5846 and can neither be copied nor used.
Copyright © Lasparsan Kauçuk Plastik Makine San. ve Tic. Ltd. Şti.All Right Reserved.
Design & Implementation by : Çelebi Engineering